x

Beslenme ve Diyet

Medi-Tech Hastanesi Beslenme ve Diyet Polikliniği olarak temel amacımız bireylere uygun sağlıklı ve sürdürülebilir beslenme hizmeti sağlamaktır.  
Dünya Sağlık Örgütü, sağlığı; insanın ‘fiziksel, zihinsel ve sosyal yönden tam bir iyilik halinde olması’ şeklinde tanımlar. Bireyin ve toplumun sağlığının korunmasında, hastalıkların iyileşme hızının arttırılmasında beslenme eğitimi önemli bir yer tutmaktadır. Bireylerin, kendi yaşam tarzlarına uygun diyetin nasıl olması gerektiğini, sağlıkla beslenme örüntüsü arasındaki ilişkileri, besin hazırlamada sağlıklı yöntemlerin neler olduğunu, hastalık durumunda diyetin nasıl planlanacağını bilmeleri ve bu konularda doğru alışkanlıklar kazanmaları beslenme eğitimiyle sağlanabilir.

Diyet Sürecimiz Nasıl İlerlemekte?
İlk muayenede bireyin biyokimyasal bulguları, yaşı, cinsiyeti, fiziksel aktivite düzeyi, fizyolojik durumu ve beslenme alışkanlıkları değerlendirilir. Sonrasında danışanlarımızın veya hastalarımızın bir laboratuvar yöntemi olan biyoelektrik empedans yöntemi ile bölgesel olarak vücut analizi yapan; beden kitle indeksi, toplam yağ, kas, sıvı dağılımını raporlayan Tartı Cihazı ile ölçümü yapılır. ‘Bireye özel bir beslenme tedavisi’ planlanır ve düzenli olarak takibi yapılır.

Beslenme ve Diyet Hizmetlerimiz Neler?
Zayıflama Programı, Kilo Alma Programı, Gebe-Emzikli Beslenmesi,  Çocuk ve Adölesan Beslenmesi, Yeme Bozukluklarında Beslenme ile Diyabet, Kalp-Damar Hastalıkları, Gut, Safra Kesesi, Pankreas, Karaciğer, Mide, Bağırsak, Çölyak, Kemik ve Eklem Hastalıklarına uygun beslenme eğitimleri verilir.

Birçok konuda danışmanlık hizmeti veren polikliniğimiz sağlıklı yaşam yolcuğunuzda size sağlıklı beslenme konusunda doğru, güncel ve bilimsel bilgilerle yardımcı olmaya hazırdır.